Volumetrix Beslenme Nedir?

Ben kimin? Ne yaparım? Nasıl Yaparım?

YASEMİNLE VOLUMETRİX BESLENME NEDİR ?

 

Yaseminle Volumetrix Beslenme  ile açlığınızı unutacak , yemek yemeye doyacaksınız. Gerçek ve sağlıklı yemek yemeye .

Amerika’da 2005 yılından itibaren bir çok otorite tarafından diyet prensiplerinde ilk 5 sıraya yerleşen Volumetrix Beslenme ile binlerce insan hayatlarını baştan yaratmış ve bunu hayatlarına dahil etmişlerdir.

Tokluk = artık aç olmama hali = bilimin tanımı ile açlığa elveda.

Sağlıklı beslenme yolunda az beslenerek yürüdüğünüzde kendinizi kıtlığa girmiş ve daima aç hissedeceksiniz. Çünkü porsiyonlar gözünüzü doyurmayacak . Unutmayın ÖNCE GÖZ DOYMALI ki beyin arka planda sizin için harekete geçsin. Çünkü beyin açlık oyunlarını sever.

Kısa vadede aç kalarak   diyet yapabilirsiniz , ancak yaşam stili haline getirmek sizi ömrünüz boyunca sağlıklı kılar. Bu şu demek değildir. Ömrümün sonuna kadar  yediklerime dikkat mi edeceğim. HAYIR aksine bedeniniz sürece alışacak  , SAĞLIKLI BESLENME RİTMİNE sahip olacak ve bedeninize ait olmayan besinler geldiğinde bunu hissedeceksiniz. Burada önemli olan bedeninizi tanımanız ve sınırı aşan durumlarda dur diyebilmeniz.

Hayatınız boyunca sağlıklı beslenme sürecinde olmak için beslenmenizde akılcı seçimler yapmalısınız. Kalori hesabı , porsiyon kontrolü , yağ , vitamin derken kendinizi sürekli stres halinde bulur , saat sayar , lokma sayar ve strese bağlı da aç kalsanız dahi kilo veremezsiniz çünkü kortizol bunu engeller.

 

Kilo vermenin zor bir sırrı yok , doğru yemek seçimleri ile uzun süren tokluk ve hedefe ulaşmada keyifli adımların tadını çıkarın .

  • Yaşam boyu kilo yönetiminde başarılı olmak
  • Daha az kalori ile tok hissetmenizi sağlayan yeme düzeni.
  • Doğru yemek seçimleri
  • Daha az kalori tüketin ve fiziksel aktivitenizi arttırın böylece daha fazla yağ yakarak , sağlıklı besinleri bolca yiyerek keyifle hafifleyin.

Yaseminle Volumetrix Beslenmenin  temel stratejisi doyurucu hacimde , ANTİOKSİDAN yemektir,  DİYET değil SAĞLIKLI BESLENMEDİR.

Volumetrix Beslenmede amaç lif tüketimi ile hacimden yoğun beslenip tokluk hissini arttırmaktır. Bu beslenme planı hiçbir yiyecek grubunu beslenmenizden çıkartmadan dikkatinizi sağlıklı yiyeceklere odaklar. Böylece katı kısıtlayıcı ve yasaklı diyetlerde görülen vitamin mineral eksikliklerini yaşamazsınız. Volumetrix Beslenmede yasaklar canınızı sıkacak şekilde olmayacağından sürece uyumlu  devam edebileceksiniz. Kan değerleri , cilt problemleri , sırt ağrıları gibi beslenmeye bağlı oluşan sağlık problemleri Volumetrix Beslenme ile  geçmektedir. Sağlıklı beslenme listeleri ve diyet planları arasına giren Volumetrix Beslenme ile hafiflemenin ,şifalanmanın ve  gençleşmenin tadını yaşayacaksınız.

Düşük kalorili yiyeceklerin yüksek oranda tüketilmesini öneren bu beslenme biçiminde ;  hamur işleri ve şekerli yiyecekler gibi bedeni asit hale sokan , yaşlandıran , metabolizmayı yavaşlatan beslenme biçiminden uzaklaştırır. Kilo vermeyi teşvik etmek için kendinizi tok hissederek , yüksek su içeriğine sahip düşük kalorili, besleyici yoğun gıdalarla  ,sağlıklı beslenme alışkanlıklarını teşvik etmeyi amaçlar ve kısa vadeli değil ,  çok uzun vadeli bir sağlıklı yaşam tarzı değişikliğine geçiş yapmış olursunuz.

Ne yiyeceğiniz hakkında olumlu düşünme bu beslenme planının parçasıdır. Sağlık otoritelerinin önemini vurguladığı besinlerden oluşan bir yeme sistemidir.

Volumetrix Beslenme ile ;

  • Yüksek lif içeriği ile beslenerek kan şekerinin yavaş yavaş yükselterek insülin salınımının düzenlenmesine ,   kan şekerinin kontrollü olması sağlanır .
  • Sebze ve meyvenin keyifle tüketildiği bu beslenme de , vücuda alınan vitamin, mineral ve antioksidan miktarı da yükselir.
  • Bağışıklık sistemi güçlenir , hastalıklara yakalanma riski azalır. ·
  • Lif içeriği yüksek olan beslenme programı kalp damar hastalıklarının semptomları azalır  veya hastalığa yakalanma riskini de azaltır. ·

 

Yüzlerce danışanım Volumetrix Beslenme  ilk ayda yağdan 5-10 kilo verdiler.  Sırt ağrıları geçti , gençleştiler , cilt , mide , bağırsak problemleri düzeldi  , hayata keyifle bakmayı öğrenip SAĞLIKLI BESLENMEYİ yaşam biçimi haline getirebildiler , bunları ben değil onlar söylüyor. Instagram sayfamda öne çıkanlar ve web sitemde Sizden Gelenler bölümünde değişimlerini ve deneyimlerini paylaşan danışanlarımın yorumlarını okuyabilirsiniz.

HAYATTA BEKLEYENLERDEN DEĞİL YOLA ÇIKANLARDAN OLUN….

Sevgilerimle.

Kuzununannesi.com'a da göz atın 😉

Çok seyyah , çok anne , çok geveze , çok kokoş , biraz moda
bloggerı , biraz hayada dair her şeyi paylaşan biri 😉
Bloğumda ; seyahatlerim , kuzum ile ilgili tüm deneyimlerim,
yemek tariflerim , hayat akarken yaşadıklarımı bulabileceksiniz.
Aşk yok mu? Aşk her yaşanan da bir tutam mevcut. Sevgiler..
Ziyaret Et

Benimle İletişime Geç

Çok seyyah, çok anne, çok geveze, çok kokoş, biraz moda bloggerı, hayata dair her şeyi paylaşan birisi. Tüm bunları benim gözümden görmek istiyorsan mutlaka takip etmelisin :) E-Posta: yaseminlevolumetrixbeslenme@gmail.com Instagram: @yaseminozenipek Youtube: Yasemin Özen İpek